2017

14.01.2017 – Posezení Západu – “Hospůdka u Lípy” Ústí nad Labem

Tak nám začal zase nový rok. Venku je zima, dokonce nám letos napadl i nějaký sníh. Nám všem se stýská po vyjížďkách, sluníčku a větru ve vlasech. Tak si o tom zajdeme alespoň popovídat. Zápaďáci nás již tradičně pozvali do útulné ústecké “Hospůdky u lípy”. Dobré jídlo, něco málo k zapití a hlavně parta přátel byla zárukou dobré novoroční zábavy. Přes vánoční svátky jsme se dlouho neviděli a tak bylo co probírat. Bohužel se nám dva naši členové , Dana a Zdeněk, museli omluvit ze závažných zdravotních problémů. Přejeme jim brzké uzdravení. Vždyť by jim na jejich mašinách mohli vystydnout motory a to by byla velká škoda. My ostatní jsem si společný večer navýsost užili. Po dlouhém ločení se už všichni těšíme na další setkání.
FOTO

9.-11.6.2017 – 21. oficiální sraz SHOC Huntířov – Stará Oleška

Druhý červnový víkend jsme se konečně dočkali našeho dalšího oficiálního srazu. Jeho zajištění v tomto roce měli na starosti naši zápaďáci. Ti nás pozvali do kempu „Pod lesem“ nacházejícího u obce Huntířov – Stará Oleška nedaleko Děčína.
Páteční příjezd se konal v klasickém stylu vítání, muckání a hledání přidělených ubikací.
Pivko teklo od počátku proudem a tak nám zabydlování kempu nedělalo žádné potíže. Obsluha kempu se o naše členy a hosty od počátku vzorně starala. Večerní táborák s výbornými buřtíky jen završil nádherný počáteční den. Sice nám v noci trochu sprchlo, ale to bylo jediné nemilé překvapení, ktreré nám tento víkend přinesl.
Po sobotním ranním zlidšťováním se, jsme vyrazili na připravenou vyjížďku. Projížďka po oblasti Českého Švýcarska přes Hřensko do Děčína, byla prostě nádherná. Naši zápaďáci se zase vytáhli a dokázali domluvit nejen výborný oběd v restauraci děčínského zámku, ale i speciální povolení na vjezd až na nádvoří. Krása zámku se tu pak mohla potkat s nádherou našich motorek. Tento zážitek jsme si užili jak my, tak i přítomní hosté zámku.
Po obědě pokračovala naše spanilá jízda údolím říčky Ploučnice zpět do kempu.
Tady na nás čekalo další zápaďácké překvapení. Celosrazovou soutěží pro rok 2017 byla jízda na mechanickém býku. Brzy se našli první odvážlivci a tak se celé odpoledne neslo v duchu kovbojského krocení býka. Ještě štěstí, že západ myslel na všechno. Byla zajištěna i zdravotnická první (či poslední?) pomoc. Ta se však nesla v duchu hesla “Alkohol v malých dávkách je lék” či “ Alkohol pouze z rukou zdravotního personálu” . Injekční stříkačky, kapačky, ….. vše plné léčivého rumu, zelené či višňovky. Po ukončení tréninkového odpoledne začala samotná soutěž.
Ještě před soutěžním krocením býka, se na chvíli slova ujal náš president Jerry. Předal dvěma čekatelům na členství jejich plnohodnotné nášivky klubu a tím oficiálně potvrdil jejich členství v klubu, tak jak to již dříve odhlasovala valná hromada. Východňáři se rozrostli o SIKIho (neplést si s kapitánem východu SYKYm) a jihočeši o Standu. Tomu nemoc nedovolila na sraz přijet a tak jeho nášivku převzal v zastoupení jeho kapitán BARON.
Po tomto krátkém slavnostním okamžiku nastaly uprutné boje s časem, býkem a ošetřovatelskou pomocí. Hlavní cenu v kategorii mužů si odnesl po uprutném boji s třetím Mártym a druhým Bosarem OTTELO. Kategorii žen zvítězila BERRY nasledovaná Barčou a Rudankou. Tajná odborná porota vyhodnotila i nejlepší umělecký dojem předvedený při boji s býkem. V ženách zvítězila ANETA , v mužích MÁRTY.
Mezitím se již připravila kapela LAYLA, která nám hrála až do pozdních večerních hodin jak k poslechu tak i k tanci.
Nedělní ráno nás znovu přivítalo krásným, skoro letním, počasím. Nastal čas loučení. Nikomu se z tak povedené akce nechtělo, ale povinnosti nás bohužel donutili k odjezdu.
Takže si tu dovolím ještě jednou poděkovat všem pořadatelům, kteří znovu nastavili laťku kvality našich srazů hodně vysoko, za skvělou akci. Seveřané mají pro příští rok o čem přemýšlet.
FOTO

Komentáře jsou uzavřeny.