2019

12.1.2019 – Povánoční posezení Západu

Tradice je tradice. Naše zimní tradice je “Hospůdka u Lípy”. Mašiny jsou v garážích a my se setkáváme alespoň na zimní pokec. Tradiční jídlo, tradiční pivko, tradiční zelená. Využíváme zimního spánku a tak alespoň oslavujeme narozeniny našich členů, kteří se v tomto zimním období narodili. Přebíráme si klubové kalendáře, které jsou konečně připraveny zdobit našimi stroji naše obydlí.Vedení klubu využívá příležitosti a tak se dnešní večer stane i trochu slavnostní. V loňském roce jsme vyhlásili klubovou soutěž “O zlatý patník”. Jde o to, kdo z našeho klubu za rok najezdí nejvíce km na mašině. A myslím si, že výsledky těch nejlepších byly opravdu obdivuhodné.

     Ale pojďme na to popořadě:
                    6. místo – Baron    –   9 442 km
                    5. místo – Kráťa     – 10 395 km
                    4. místo – Školník  – 10 579 km
                    3. místo – Kala      – 11 794 km
                    2. místo – Bosar    – 16 269 km
a teď fanfáry …..
                     1. místo – Coffee –   16 977 km
 –  to je neuvěřitelných 326,5 km každý víkend roku, bez ohledu na roční období a počasí.
Gratulujeme a už se všichni těšíme no novou motosezonu.

23.2.2019 – Pivní radovánky Severu

Tradice je tradice. Tak jako mají zápaďáci svou hospůdku “ U lípy” , my seveřané tu svou stále hledáme. Letos jsme se rozhodli naše kamarády od motorek pozvat do liberecké restaurace “ V Zátiší ”. A protože si potřebujeme přes zimu udržovat trochu té fyzické kondice, abychom přes sezonu ty naše Shadouwy zvládali, vyhlásili jsme naše setkání jako nultý ročník klubového turnaje ve stolním fotbálku.
Po srdečném vítání, páč se mezi námi objevilo i pár marodů, které jsme delší dobu neviděli, jsme se pustili do sportování. Přes počáteční “hranou” neochotu se všechny zápasy turnaje zvrtly v tuhé boje o každý míč. Zábava podpořená dobrým pitím se táhla celým sobotním večerem.

Nakonec náš turnaj získal své vítěze.

Nultý ročník turnaje SHOC ve stolním fotbale vyhráli jižané Bosar s Mírou. Druzí skončli zápaďáci František s Kráťou a třetí skončili zástupci středu Márty se Sůďou.

Pomalu se rozcházíme. Pozdní procházka osvětleným Libercem některým z nás udělala jen dobře.

Setkání se znovu zdařilo, ceny byly rozdány. Jaro se pomalu blíží a my se těšíme na naše první letošní km v sedlech našich ořů.

Příště už se nejspíš potkáme na silnici.

4.5.2019 – Májová vyjížďka Západu

První naše letošní společná vyjížďka. Vše připraveno, vše naplánováno. Všichni se těšíme. Ale letošní počasí si dělá co chce. Celý duben bylo krásně a sluníčko. A teď, když se chystáme poprvé společně vyjet, ochladí se a začne pršet. Sice nejsme z cukru, ale ranní teplota pod bodem mrazu, to je o zdraví. V půl osmé ráno se František – kapitán západu – odhodlává k nepopulárnímu kroku. Vyjížďka se odkládá. Uvidíme jestli se najde jiný vhodný májový termín.
Za týden to zkusíme znova. Na Moravě je prý taky vše připraveno a Svojanov nás volá. Tak počasíčko, prosím, zkus se umoudřit.

10.-12.5.2019 –  Syky párty – Svojanov u Bouzova

Východe, východe, sladký východe. Konečně jsme se dočkali. Počasí se umoudřilo a my můžeme vyjet. Sjíždíme se během pátečního dne na naši základnu ve Svojanově. Páteční vítání, muckání a narážení sudů. Syky se svou partou zase vše připravili na jedničku. Máme co pít, máme co jíst a tak páteční večer poklidně plyne pln hovoru o motorkách a moto akcích.
V sobotu nás probouzí sluníčko a tak se pomalu chystáme. První letošní společná vyjížďka. Cílem je Červenohorské sedlo. Nádherná krajina, nádherné silnice. Prostě taková malý motoráj.
Někteří byli tak nadšeni, že se přes polední pauzu v restauraci na trasu vydali ještě jednou. Po obědě se znovu šikujeme a přes Jeseník, Ramzovou, Ostružno a Olšany se pomalu vracíme zpět do Svojanova. Najeto krásných 130km pohodové jízdy s přáteli. Co více si přát.
Na základně se postaráme o naše milášky a jdeme se bavit.
Napřed pár moto soutěží, jako např. porážení plechovek piva tenisákem v pončoše nasazené na hlavě. V podvečer jsme pogratulovali Shinimu k jeho narozkám. A pak už nás čeká zábava a tanec doprovázená skupinou UNEX.
Celý víkend se nesl na pohodové vlně. Přes víkend jsme zase naplnili naši kasičku a tentokrát jsme vybranou částu zaslali na léčbu na vážně nemocné malé Andrejky ze Štenberka. Přejem brzké uzdravení.
A je tu neděle. Pomalu balíme a vyrážíme k domovům. Počasí se na nás tentokrát neusmálo a tak vetšina jede v dešti. Ale i to holt k motorkám patří. Ne vždy jde vše podle našich přání.
I pře to byl celý víkend super a východu patří naše velké díky. Už se těšíme na příště.

18.5.2019 – Májová vyjížďka západu II.

Počasí se umoudřilo a tak se snažíme dohnat naše resty. Scházíme se na náměstí v Chřibské v hojném počtu cca 25 motorek a chystáme se na naší tradiční májovou vyjížďku západu. Její původní termín nám zkazilo počasí a tak využíváme náhradního termínu.
Z Chřibské vyrážíme přes Krásnou lípu do Mikulášovic. Tady se nachází Muzeum nožířské tradice. Domov legendární “Rybičky” a místo, kde se zrodily nože mnohých z nás.
Po zajímavé prohlídce znovu sedáme na své oře a pohodovou jízdou šluknovským výběžkem pokračujeme přes Rumburk do Varnsdorfu. Zde si v restauraci pivovaru “Kocour” dáváme pozdní oběd a testujeme místní “dětské pivo” (nealko).
Po vydatném obědě nastává čas loučení. Díky našim zápaďákům za nádhernou společnou vyjížďku. Nasedáme na mašiny a vyrážíme za dalšími km na našich Shadowách.

7.- 9.6.2019 – 23. Sraz SHOC Kunžak

Po dlouhých přípravách znovu nastal ten správný čas. Naši jihočeši obsadili kemp Komorník u Kunžaku tradičně již ve čtvrtek, aby na páteční zahájení bylo vše připraveno.

Počasí nám i letos přálo a tak se celý pátek sjíždějí účastníci našeho Shadowáckého srazu.

Tradiční vítání a zapíjení prachu z cest se neslo celým pátečním dnem a večerem.

Sobotní vstávání bylo tradičně trochu krkolomné, ale vydatná snídaně vše spravila.

V 11 hodin všech 73 účastníků nasedlo na své stroje a společně vyrazili na spanilou jízdu. Trasa po jihočeských silnicích a silničkách byla tradiče velmi zajímavá. Postupně jsme projeli Kunžak, Mosty, Markvartec, Dačice, Buděč, Domamilov a Litohoř. Tady jsme si dali polední pauzu a doplnili síly na další cestu. Ta nás následně zavedla zpět do kempu.

Tady nás po krátkém odpočinku již čekal podvečerní program. Soutěže v pití piva na čas brčkem a klasická páka nás zaměstnali na celý podvečer.

V páce žen si medaile rozebraly Verča za 1. místo, Jana za druhé a Wayra za třetí.

V mužích bylo pořadí Bosar, Roman a Jára.

Soutěž v pití piva byla týmová. Nejrychleji vypití 1l piva brčkem zvládli František, Peperum, Kráťa, Poža, Míša v čase 4:45.

Druzí ve složení Kráťa, Marty, Sup, Sůďa, František dosáhli ćasu 5:24.

Třetí Verča, Vašek, Ottelo, Sally a Pražák dosáhli času 5:92

Díky všem sponzorům, kteří naše klání podpořili věcnými cenami do všech soutěží. Zejména pivovaru Litovel, našemu tradičnímu sponzoru, Járovi za krásné dárky od firmy Kodak a v neposlední řadě i pivovaru Staropramen.

Nastal večer a již tradičně se rozjel večerní program. Ten letošní obstaral koncert skupiny Fontanela, která nám hrála jak poslechu, tak i k tanci.

Nedělní vstávání je již tradičně velmi těžké. Po vydatné snídani, kterou někteří zvládli jen těsně před časem obědů, se pomalu naši hosté začali rozjíždět ke svým domovům. Srazový víkend končí. Naši jižané se s celou organizací vypořádali na tradiče vysoké úrovni. Všichni zůčastnění pro ně měli jen slova chvály. Prostě bylo super a pokud jste nedorazili, byla to vaše chyba. Příští sraz bude zase až za rok ……….

26.06.2019 – MDA RIDE – Praha

Největší dobročinná akce v ČR a možná i v celé Evropě pořádaná motorkáři. A tak jako již každý rok, i letos jsme byli u toho. Letos se nám podařilo vybrat 11.000,- Kč, které jsme slavnostně předali hlavním organizátorům této skvělé akce. Sice letos nepadl loňský rekord, ale i tak je celková vybraná částka více než SUPER. A my jsme rádi, že nám je umožněno se toho zúčastnit.

Josef Káďa Kadeřábek napsal na Facebooku MDA:

„Milí přátelé, kamarádi a všichni, kteří se zajímáte o projekt MDA RIDE… 🙂

Je mou milou povinností – jako každý rok po rozpečetění kasiček a součtu celoroční práce – ohlásit výsledek…
Děkuji všem, co jakýmkoli způsobem pomohli…osobně mám rád, když mi někdo vždycky řekne : hele, já nemůžu dát peníze, ale můžu Ti…a pomůže jinak. Na druhé straně jsou kamarádi, kteří jsou velmi dobře zajištěni a Ti pošlou částku se slovy : neděkuj, pomáhat se má…MÁM VÁS VŠECHNY RÁD 🙂 …A proto tohle číslo je pro nás pro všechny nejen vyjádření finanční částky, ale i příběhů schovaných za ním…
Letošní výsledek 11. MDA RIDE je 1 628 000,- Kč…“

Letošek je za námi. Ale naše kasičky jsou už zase připraveny a my je s sebou budeme mít na všech akcích.

Tak nestůjte stranou a přidejte se k nám.

14.7.2019 – Snažíme se pomoct – výcvik asistenčního psa

Jak jsme uvedli minule, jsme poctěni, že jsme malou součástí takové akce jakou je MDA Ride Praha. Doposud to byla naše hlavní aktivita na poli charitativní činnosti. Od loňského roku jsme se rozhodli to změnit a založili jsme si náš vlastní účet pomoci.
Každý člen klubu na něj posílá každý měsíc finanční částku dle svých možností. Na valné hromadě zkontrolujeme kolik se vybralo a společně rozhodneme kdo naši skromnou pomoc obdrží.
Lidičky nevybíráme podle nějakého klíče, ale podle našich osobních zkušeností a znalostí. Naší první obětí se stala paní Radka. K té jsme se dostali přes organizaci “Pestrá”, která se zabývá výcvikem asistenčních psů pro potřebné lidičky.
“Pestrá” pro paní Radku právě takového pejska cvičí. A tak jsme se v neděli rozjeli směr Líchovy u Sedlčan. Tady se paní Radka momentálně zdržuje a sžívá se se svým novým přítelem.
Předali jsme symbolický šek na 20.000,- Kč. Trochu pokecali, poděkovali za malé pohoštění a popřáli mnoho štastných chvil ve společnosti nového pejska a znovu vyrazili polykat stovky km na našich strojích. Každý výlet na motorce je krásný. A když má i svůj vrchol jako to bylo tuto neděli, není nic hezčího.
Přejeme paní Radce spokojený život s novým psím kamarádem.

16. – 18. 8. 2019 – Čuňas Párty

Jsou akce, které neodmyslitelně patří do našeho klubového života a nejsou pořádány klubem. Přesně takovým počinem je i Čuňas Párty. Původně oslava narozenin rodiiného klanu Čuňasů se postupem času zvrtla na takový malý letní sraz příznivců klubu. Z časových důvodů je pořádána jednou za dva roky a střídá se s další velmi oblíbenou akci “Na buřtíka u Vašíka”. Tento rok je tedy vyhrazen pro Čuňasovic Gang.
Letošek se organizátoři rozhodli pro malou novinku. Z domácího prostředí zahrady Čuňasovic souseda, se pro letošní rok stěhujeme do rekreačního strřediska Zátiší v Rumburku.
Tradiční pátečni přivítáni a seznamování se s prostředím proběhlo v poklidném tempu.
A tak na sobotní spanilku byli připraveni všichni účastníci akce včas.
Tentokrát jsme vyrazili i do zahraničí. Z Rumburku jsme vyjeli na německou stranu hranice a přes německé vesničky jsme objeli po severní straně Národní park Saské Švýcarsko, který navazuje na severní straně na naše České Švýcarsko. Projeli jsme Bad Schandau a přes Hřensko jsme se vrátili do Čech. Skrz České Švýcarsko jsme pak dojeli zpět na naši základnu v Rumburku.
Tam už se pomalu připravovalo překvapení letošní akce. Kapela “Familia” nám pak zpříjemnila celý sobotní večer.
Tradiční těžké nedělní vstávání. Pomalu se balíme a rozjíždíme k domovům. I letošek byl super a krásný víkend nám navždy zůstane v našich srdcích.
Díky Čuňasové, díky za krásný víkend.

30.8. – 1.9. 2019 – Víkend na koních – Beskydy

Sice všichni milujeme ty naše oře ocelové, ale občas z nich slezeme a zkusíme i něco jiného. Díky Sikimu, našemu členovi z Moravy, jsme si mohli o víkendu vyzkoušet jaké to bylo v době před motorem. Siki nám zajistil pobyt na Kolářově chatě Slavičín. V sobotu jsme se vydali na společnou vyjížďku, ale tentokrát jsme po zadky měli každý koně jen jednoho. Koníci nám umožnili poznat krásná zákoutí Beskyd, do kterých bychom se s našimi miláčky nedostali. Romantický pobyt jsme zakončili večer u táboráku za zvuků trempských písní.
V neděli jsme se začali společně rozjíždět zpět k našim domovům. Po cestě jsme ještě využili možnosti a zastavili jsme se u našeho nového klubového partnera fy. MOTOPark Ostrava.
Všem pořadatelům děkujeme za krásný víkend.
Heslo že: “Svět je nejkrásnější ze sedla “, platí stále. A je jedno zda se jedná o sedlo koně či motorky

12.10.2019 – Rum Tour – SHOC Jih

Tak a je to tu zase. Sezona pomalu končí a nás čeká poslední letošní společná vyjížďka.
Sraz máme tentokrát na benzince v Bechyni. Po desáté hodině se zde pomalu sjíždí 21 motorek. Počasí nám přeje a tak nás Baron, kapitán jihočechů, s úderem 11 seřadí do kolony a my pomalu vyjíždíme. Poslední letošní spanilka nás vede krásnou krajinou jižních čech. Z Bechyně projíždíme po hlavní směr Jindřichův Hradec. Zastavujeme v naší oblíbené zájezdní restauraci Country Saloon Řípec. Po vydatném obědě vyrážíme dál směr Jindřichův Hradec. Za Veselím nad Lužnicí odbočujeme z přímé trasy na sever. Do Hradce to bereme přes Deštnou. Užíváme si jihočeské krajiny. Cíl v Jindřichově Hradci se blíží. Benzinová stanice Fruk Oil. Tady zastavujeme. Nakupujeme čepovaný rum (teda Tuzemák), pomalu se loučíme.
Počasí vyšlo, trasa byla super. Jihočeši díky. Takových akcí není nikdy dost. Tak za rok ….

13. – 16.11.2019 – Prasopárty Svojanov u Bouzova

Rok se pomalu chýlí ke konci a naše motorky odpočívají v garážích. Klub ale žije dál. Sjíždíme se na naše tradiční místo – Svojanov u Bouzova. Siki s celou východňárskou partou se zase vytáhli a připravili vše ve velkém stylu. Už na nás čeká sud z Litovle a plné ledničky dobrot.
Tradiční páteční vítání. Pomalu se rozjíždíme.
Sobota je tradičně vyhrazena poznávání naši krásné vlasti. Letos je naším cílem Dolní Morava. Láká nás “Stezka v Oblacích” v blízkosti Kralického Sněžníku.
Vyjíždíme lanovkou ke zmíněné atrakci. Zdoláváme první metry Stezky. V okolí se nám otvírají nádherné výhledy na přírodní rezervaci “Kralický Sněžník” i se svým stejnojmenným vrcholem.
Je podzim, chybí nám naše motorky a adrenalin. A tak se někteří z nás rozhodnou sjet od Stezky bobovou dráhou. Další nádherný zážitek.
Pomalu se vracíme zpět na základnu. Zde je již připravena skupina UNEX, která nám zpříjemní zbytek večera.
Pomalu se probouzíme do nedělního rána. Nastává loučení. Tak zas příště.

5. 12. 2019 – Mikulášské házení Senohraby

Naše druhá tradiční posezónní akce. Šipky nás volají. Scházíme se již tradičně v Senohrabech. Útulná hospůdka “Restaurace Franz” nás očekává.
Letos je tato akce trošičku více slavnostní. Zápaďáci nám zde oficiálně představili svého nového čekatele. Stal se jím “Póža”. Držíme mu palce, aby mohl být za rok oslavován jako nový člen klubu.
Začíná samotné sportovní klání. Šipky létají vzduchem, pivko teče proudem, nálada je skvělá. Středočeši se zase vytáhli a vše bylo skvěle připraveno. Super akce. Příště se jede na západ.

Komentáře jsou uzavřeny.