2017

14. 1. 2017 – Posezení Západu – “Hospůdka u Lípy” Ústí nad Labem

Tak nám začal zase nový rok. Venku je zima, dokonce nám letos napadl i nějaký sníh. Nám všem se stýská po vyjížďkách, sluníčku a větru ve vlasech. Tak si o tom zajdeme alespoň popovídat. Zápaďáci nás již tradičně pozvali do útulné ústecké “Hospůdky u lípy”. Dobré jídlo, něco málo k zapití a hlavně parta přátel byla zárukou dobré novoroční zábavy. Přes vánoční svátky jsme se dlouho neviděli a tak bylo co probírat. Bohužel se nám dva naši členové , Dana a Zdeněk, museli omluvit ze závažných zdravotních problémů. Přejeme jim brzké uzdravení. Vždyť by jim na jejich mašinách mohli vystydnout motory a to by byla velká škoda. My ostatní jsem si společný večer navýsost užili. Po dlouhém ločení se už všichni těšíme na další setkání.
FOTO

18. 2. 2017 – Posezení Severu v Hronově

Únorové posezení členů a příznivců SHOC mají již tradičně na starost motorkáři ze Severu. Letošní setkání se uskutečnilo v Restauraci Radnice v Hronově. Asi díky vzdálenosti, či probíhající plesové sezóně se tentokrát sešla jen komorní sestava. Zima stále probíhá, ale motorkáři si mají i teď co povídat. Probírají se nové úpravy motorek, přípravy na sezónu a pod. Soptík měl narozeniny a tak se na stole objevilo i pár skleniček pro lepší náladu. Všichni musíme poděkovat Šafimu a Markétce za skvěle připravenou akcičku. Pohoštění bylo skvělé, nálada taky, tak co si víc přát. Vše potvrzuje komentář kapitána Šafiho, který pronesl: ” Už dlouho jsem se z hospody domů nevracel až ve 3 ráno”. Proto díky všem, co přijeli.

18. 3. – 19. 3. 2017 – Posezení Litovel

Dalším setkáním roku byla již tradiční moravská jízda. Moraváci si již tradičně odmítají “jen sednout a pokecat” a tak i letos zajistily všem účastníkům trošku toho pohybu. Po zimě se každému hodí shodit nějaké to kilčo do plavek (vlastě na motorku). A tak nás přivítali v Litovelské hospůdce Modrá hvězda. Mimo skvělého jídla a pití, jsme si zakoulely i kuželky. Tradiční to zábavu českých a moravských hospůdek let minulých.

6. 5. – 7. 5. 2017 – Pivní biaton – Svojanov u Bouzova

A je to tlady. Zima skončila. počasí je na nás hodné a tak konečně můžeme vytáhnout naše Shadowky.
Cíl dnešní jízdy je zase Morava. Siki s celým ancáblem východu zajistil celovíkendovou taškařici.
Po tradičním vítání jsem zase sedli na naše motokoně a vyrážíme směr Svojanovské okolí. Naším prvním cílem je návštěva mistra umění řezbářského. Destinace Jiříkov u Rýmařova – Pradědova galerie u Halouzků – http://www.pradedovagalerie.cz Obdivujeme dílo člověka, který se dokázal zapsat do české Guinessovy knihy rekordů. Nádhera. Ale něco nám tu chybí. Žádnou dřevěnou Shadowku jsme nenašli. A tak se Pavel ujal místa učitele a snažil se vysvětlit mistrovi, jak má do příště nějakou tu motorku vyřezat. Určitě se tu znovu zastavíme a zkoukneme, co nového tu jest. Mistrovi přejeme hodně elánu do dalšího díla.
Nasedáme na motorka a pokračujeme v jízdě. Dalším cílem je pohůří Nízkého Jeseníku. Na jeho svazích se nachází aboretum Maču Pikču – www.arboretumpaseka.cz . Holky z klubu si přece taky zaslouží něco holčičího. A která by odolala záplavě květim. A to přesně zdejší svahy nabízejí. Vracíme se na naši moravskou základnu. Odpolední program nám ale moc oddychu nenabízí. Ve spolupráci s naším pravidelným sponzorem – pivovar Litovel – je připraven pro účastníky zájezdu sportovní test zdatnosti. Pivní biatlon – akce kterou pořádá již zmíněný pivovar pro své příznivce – www.litovel.cz.
Originální program pivovaru Litovel, plný zábavy a zajímavých sportovně pivních výkonů. Na každého zúčastněného aktéra čekala trať se 4 čtyřmi soutěžními položkami – 2 pivními a 2 střeleckými. Vypít co nejrychleji pivo, střelba, chytnout pivní tácky ve vzduchu jednou rukou a opět střelba. Závodníci s nejlepším časem dostali dárky, od pivovaru Litovel.
Nejzdatnějším biatonistou se stal František, druhý Pavel Bošek Bosár a třetí Márty. Devčata si umístění rozdělila takto: Klíště na prvním místě, druhá Yvona a za ní Rudanka. Již jsem psal trenérovi repre a na příští ročník se přijede kouknout, koho vezme v zimě s sebou na svěťák. Ostatní musí holt trošku zatrénovat.
A po sportu rehabilitace. A nejlepším rehabilitačním nápojem je přece pivo Litovel. Takže, společenský večer mohl začít. Hory jídla, pivo teklo proudem a v potůčcích se objevilo i něco ostřejšího. Květen je na večer přece jen ještě trochu studený.

9. – 11. 6. 2017 – 21. oficiální sraz SHOC Huntířov – Stará Oleška

Druhý červnový víkend jsme se konečně dočkali našeho dalšího oficiálního srazu. Jeho zajištění v tomto roce měli na starosti naši zápaďáci. Ti nás pozvali do kempu “Pod lesem” nacházejícího u obce Huntířov – Stará Oleška nedaleko Děčína.
Páteční příjezd se konal v klasickém stylu vítání, muckání a hledání přidělených ubikací.
Pivko teklo od počátku proudem a tak nám zabydlování kempu nedělalo žádné potíže. Obsluha kempu se o naše členy a hosty od počátku vzorně starala. Večerní táborák s výbornými buřtíky jen završil nádherný počáteční den. Sice nám v noci trochu sprchlo, ale to bylo jediné nemilé překvapení, ktreré nám tento víkend přinesl.
Po sobotním ranním zlidšťováním se, jsme vyrazili na připravenou vyjížďku. Projížďka po oblasti Českého Švýcarska přes Hřensko do Děčína, byla prostě nádherná. Naši zápaďáci se zase vytáhli a dokázali domluvit nejen výborný oběd v restauraci děčínského zámku, ale i speciální povolení na vjezd až na nádvoří. Krása zámku se tu pak mohla potkat s nádherou našich motorek. Tento zážitek jsme si užili jak my, tak i přítomní hosté zámku.
Po obědě pokračovala naše spanilá jízda údolím říčky Ploučnice zpět do kempu.
Tady na nás čekalo další zápaďácké překvapení. Celosrazovou soutěží pro rok 2017 byla jízda na mechanickém býku. Brzy se našli první odvážlivci a tak se celé odpoledne neslo v duchu kovbojského krocení býka. Ještě štěstí, že západ myslel na všechno. Byla zajištěna i zdravotnická první (či poslední?) pomoc. Ta se však nesla v duchu hesla “Alkohol v malých dávkách je lék” či “ Alkohol pouze z rukou zdravotního personálu” . Injekční stříkačky, kapačky, ….. vše plné léčivého rumu, zelené či višňovky. Po ukončení tréninkového odpoledne začala samotná soutěž.
Ještě před soutěžním krocením býka, se na chvíli slova ujal náš president Jerry. Předal dvěma čekatelům na členství jejich plnohodnotné nášivky klubu a tím oficiálně potvrdil jejich členství v klubu, tak jak to již dříve odhlasovala valná hromada. Východňáři se rozrostli o SIKIho (neplést si s kapitánem východu SYKYm) a jihočeši o Standu. Tomu nemoc nedovolila na sraz přijet a tak jeho nášivku převzal v zastoupení jeho kapitán BARON.
Po tomto krátkém slavnostním okamžiku nastaly uprutné boje s časem, býkem a ošetřovatelskou pomocí. Hlavní cenu v kategorii mužů si odnesl po uprutném boji s třetím Mártym a druhým Bosarem OTTELO. Kategorii žen zvítězila BERRY nasledovaná Barčou a Rudankou. Tajná odborná porota vyhodnotila i nejlepší umělecký dojem předvedený při boji s býkem. V ženách zvítězila ANETA , v mužích MÁRTY.
Mezitím se již připravila kapela LAYLA, která nám hrála až do pozdních večerních hodin jak k poslechu tak i k tanci.
Nedělní ráno nás znovu přivítalo krásným, skoro letním, počasím. Nastal čas loučení. Nikomu se z tak povedené akce nechtělo, ale povinnosti nás bohužel donutili k odjezdu.
Takže si tu dovolím ještě jednou poděkovat všem pořadatelům, kteří znovu nastavili laťku kvality našich srazů hodně vysoko, za skvělou akci. Seveřané mají pro příští rok o čem přemýšlet.
FOTO

17. 6. 2017- MDA Ride Praha

Po loňském rekordním úspěchu celé MDA Ride, kdy byla překonána hranice 1.000.000,- Kč, jsme neusnuli na vavřínech a celý rok jsme se snažili a sbírali korunku ke korunce. Kasička MDA nás doprovází na všechny naše akce.
Rok se s rokem sešel a my znovu míříme do Prahy na jednu z největších charitativních akcí v České republice.
Letošní ročník se znovu konal na Václavském náměstí. A kouzlo tohoto místa znovu zafungovalo.
Nejenže byl letos znovu překonán jeden milion vybraných korunek, ale byl dokonce pokořen i loňský rekord. Ten nový jsme všichni společně ustanovili na částce: 1.157.600,- Kč
Jsme neskonale rádi, že předseda MDA p. Kadeřábek naši skromnou pomoc ocenil v děkovném dopise našemu klubu.

Takže nová kasička je připravena – pomůžete nám ji naplnit i vy ?

Komentáře jsou uzavřeny.