2009

7. 1. 2009 – Zimní posezení středu

Akce byla zase super, nálada výborná. Hrály se opět šipky a testoval rozličný alkohol. Účast má stéle stoupající tendenci a byla rekordní, neboť se zůčastnilo 19 lidí.
Přítomni byli: Radovan, Monkey, Lála se Sárou Jerry s Thanou, Míra s Monikou, Petrik, Petr Hodač, Michal, Simox, Adamte s Ilonou, Makinka, John Deer, Pepe, Qwerty a jako pozorovatel Petr (přemýšlí o zakoupení motocyklu).

28. 1 – 1. 2. 2009 – HORY – leden 2009

Zimní sraz SHOC na chatě v Jizerských horách. Vystřídalo se zde mnoho lidí z SHOC. Všichni se řádně pobavili, svařák tekl proudem a dokonce se venku grilovalo.
Členové středu domluvili na horách chatu.

4. 2. 2009 – Zimní posezení středu

Akce opět v pohodě, .Bylo vidět, že zimní únava pracuje a tak se nehrály žádné hry, ale jen popíjelo a besedovalo, počet účastníků 14.

4. 3. 2009 – Zimní posezení středu

Účast na našem posledním posezení byla vskutku rekordní. Už tam chodí nejen členové, přátelé a přátelé přátel, ale už se na nás přišla podívat i jedna maminka ( samozřejmě že v dobrém ). Tak abych Vás nenapínal, v průběhu večera se sešlo 27 lidiček, podporujících náš klub. Nálada a zábava na našem setkání byla natolik výborná, že se Vomix okamžitě rozhodl vstoupit do našeho klubu SHOC. Na našem setkání bylo také projednáno a domluveno vše potřebné kolem výstavy Motocykl 2009, takže v organizaci by neměl být žádný zádrhel…
Tak tedy ještě prezenční listinu: Míra Pohl, Radovan, Pepíno, Lála, Slávek, Monkey, Petr Hodač, Bóža, Vomix, Michal, Jerry, Mako, Simox s Míšou, Adamte, Monika Lálová, Makinka s Renatou a Romanem, Johny Deer, Pepe, Hanny, Qerty, Bad, Andulka, Iveta a Standa
Tak tohle jsem opravdu nečekal.

11. – 15. 3. 2009 – výstava Motocykl

Stánek jsme měli umístěný, jako každý rok, v pravém křídle veletržního paláce hned v sousedství značky, která se stala naším osudem.
Ať si říká kdo chce co chce o slabé účasti a o nešťastné třináctce, která tuto již po třinácté konanou výstavu doprovází, pořád je to motocyklový svátek nás všech motorkářů. Vždyť pořád je to největší výstava na motocyklové téma v ČR i přes to že nebudou zastoupeni hned čtyři zástupci světových značek vyrábějící motocykly. A že se mění na tržnici? I prodejní stánky s doplňky k této výstavě neodmyslitelně patří, vždyť spousta z nás si jde na výstavu koupit něco na svého miláčka (dvoukolového nebo dvojnohého) nebo na sebe.

Služby u našeho stanku na výstavě jsme se zhostili zodpovědně a po celodenní komunikaci s příchozími a odchozími byla zábava nad míru dobrá I když výstava silně pokulhává s přechozími ročníky z důvodu absence tradičních značek a pan Honda v segmentu našeho zájmu se také nepochlapil.

4. 4. 2009 – XI. zahájení motocyklové sezóny Praha – Poděbrady

Bylo to super, jako vždy. Je to přece první jízda (alespoň pro někoho). Počásko, motorky, teplíčko …. tak to má být 🙂
Podle oficiálních údajů se sešlo 2400 motorek.
Přesto, že vyjížďku organizovalo H-D, Jerry jakožto kapitán středu podržel kruhový objezd v Poděbradech. Nebýt jeho, nevím nevím jak by to dopadli 🙂

1. 5. 2009 – 1. máj a vyjížďka do Pekelných dolů

Tak se nám zase povedla jedna prýma akce. Jednak vyšlo perfektní počasí a sešlo se na padesát strojů bez rozdílu značek kubatůr a vyznání. Jednomu zmrzlináři občas bouchly saze a všechny předjel a pak na nás počkal, jinak jeli všichni spořádaně v koloně. Akci dával dohromady Jarin s Chomutovákama a Kadaní nás Shadowkářů ze západu bylo asi deset. Na spáteční cestu se již každý vydal sám dle vých představ a party se kterou jel. Mi jsme si projeli kokořínsko a pak přes Mělník domů. Jen mě mrzí že při odjezdu z dolů jsme pozapoměli na Frantu, šel si odlehčit a u většiny touha po teplém gáblu nějak převládla a hurá pryč a Franta tam zůstal. A ted ještě Jarin musí dodat nějaké foto na ilustraci.

2. 5. 2009 – Motopožehnání ve Vrchlabí 2.5.2009

8. – 9. 5. 2009 – Probouzení netopýrů 2009

Pěkně bylo, rano vypadalo počasí všelijak ale vyčasilo se. U Pekelných Dolů pod branou na nás slečna požadovala 150,-Kč i když se jen pojedem podívat na horu. Možná jít tam pěšky, nebo vyšlapat na kole by přišlo levněji (150na hoďku je dost ), ale my zrovna a napotvoru přijeli na motorkách… No nic nakonec to byla docela dobrá akce.

22. – 24. 5. 2009 – 5.MAXXLování

Akce se velmi zdařila a tvrdé jádro, které vydrželo až do druhého dne, úspěšně a zdárně reprezentovalo SHOC. Fota která jsme vyfotili, bohužel nejsou publikovatelná a tak nám nezbývá než vzpomínat jak nám bylo na Maxxlování dobře.

22. 5. – 1. 6. 2009 – Podkarpatská rus – Mauser

Mauser nás reprezentoval až v daleké Podkarpatské Rusi, kterou absolvoval na své VT600CN v doprovodu přátel na Hornetu a Viragu 535. Motorové židle dokázaly, že vydrží opravdu všechno.
Mauser : „Jízda trvala 10 dní a urazili jsme za tu dobu celkem 2408 km měřeno mojí motorkou. Celkově jsem tankoval 112,58ltr, průměrná spotřeba tedy vychází na 4,675ltr/100km. Olej nebylo třeba doplňovat. Jediný technický problém vznikl při průjezdu ulicí Centralna vesnicí, jejíž název si nepamatuji. Vodní pumpa dostala ránu o velký kámen a začala téci chladící kapalina. Opravu provedl v nejbližším domě bydlící cigán, místní občan (všichni jsou tam milí a ihned ochotní pomoci). Přinesl dvousložkový epoxidový tmel, říkal tomu „studenaja svárka“ a poškozené místo zatmelil. Oprava vydržela celý zbytek cesty i návrat domů a stále drží.“

6. 6. 2009 – Kapitánská rada

Dne 6. 6. 2009 se sešli kapitáni SHOC Bohemia na kapitánské radě. Sešli jsme se, aby se řešili problémy napříč kraji a aby kapitáni sjednotili své názory. Tato schůzka byla záměrně oddělena od ostatních veřejných akcí a proběhla „za zavřenými dveřmi“, aby kapitání měli k projednávání potřebný klid, nebyli vyrušováni, či ovlivňováni a také jsme nechtěli kazit náš nadcházející sraz politikou.
Se schůzkou souhlasili prezident i všichni kapitáni SHOC

12. – 14. 6. 2009 – Motosraz Pecka u Nové Paky

Pecka byla supr, silnice dobré, i když občas se nějaká dirka našla, jediné snad to ranní vstávání…

26. – 28. 6. 2009 – V. oficiální sraz SHOC areál „U Lamberka“ Březník

Srazík byl prima. Doufám že se všichni dostali domů v pořádku i naši přátelé ze Slovenská a tím je srdečně zdravím. Bylo to fajn, myslím si že jsme všichni dohromady skvělá parta, i když je to náročné přijel jsem domů totálně vyčerpaný. Trochu bylo nepříjemné že pršelo, ale nám to náladu neskazilo. Když jsem počítal motorky, tak v době vyjížďky, jich bylo přibližně 55. Možná má někdo přesnější počty tak ať to upřesní.

11. – 12. 7. 2009 – Malá akce zápaďáků – Klůček po druhé

Když skončil V. sraz a začli prázdniny, vypadalo to, že se uvidíme až na konci prázdnin. Lazil a jeho žena Ivanka zrealizovali nápad a sjeli jsme se nich na chalupě. Nejprve všichni po příjezdu dostali guláš, následovala projížďka kolem Žatce a jeho okolí, nevyjímaje chráněnou krajinnou oblast Džán. Zábava končila až kránu, nepokazil nám ji ani noční déšť. S radostí jsme uvítali příjezd NXPetra, který přijel na reverz z nemocnice. Všichni upřímně Petrovi popřáli k jeho narozeninám!
Pevně věřím, že všichni odjížděli spokojeni, s dobrými pocity. Na setkání přijeli i motorkáři hodně z daleka, Sam, Jerry s Mírou i Kuboš750 se ženou Táňou.
Od soboty máme i nového člena, který na sraz přijel s vyplněnou přihláškou do klubu na červené VT 600.
Zkrátka přijelo 12 motorek, zhruba 2O skvělých lidí, kteří nezkazili žádnou srandu, dobře se bavili.

18. 7. 2009 – Spanilá jízda noční Prahou

Počasí nejdřív vypadalo bídně, ale nakonec spadly jen tři kapky v Štěrboholích.
Jinak vyjížďka probíhala trochu neplánovaně formou zběsilého ježdění sem a tam noční Prahou, nicméně nakonec jsme se zase vždy našli. Dokonce jsem potkal u Kotvy Adamteho, který na mne pokřikoval tak, že jsem si ho v první chvíli spletl s opilcem. Vyjížďky se zůčastnilo cca 100 motorek a zakončení proběhlo na proseku nad bobovou dráhou.
Jinak se tam objevili zase ti ze skalních a to: Bóža, Jan P.s vnučkou, Jerry, Lála s Monikou, Honza_C ze západu a Radovan s Mílou a Míra S.

Červenec 2009

Vzniká druhý SHOC klub v ČR (Radovan, Pepíno, Monkey, Slávek, Mat)

Vzhledem k tomu, že dochází k nepříjemným omylům, reagujeme na vzniklou situaci. V roce 2009 odešlo několik našich členů klubu z důvodu odlišných názorů na vedení klubu. Tito bývalí členové založili během léta 2009 svůj vlastní klub „SHOC Czech republic“. Náš klub nepovažuje tuto situaci za rozkol, nýbrž jako jejich odlišný názor.
SHOC Czech republic (SHOC CZ) vznikl jako klub nový a tudíž nemá žádná nástupnická práva SHOC Bohemia. SHOC Bohemia pokračuje nadále ve své činnosti.

Srpen 2009 – Free Ride – jízda napříč kraji

Někteří podnikli dlouhý výlet prakticky napříč Čechami. Vypisovat to sem, tak to zabere půlku kroniky. Celý cestopis je výtečně a i s fotkami popsán Jerrym na tomto vlákně
Určitě se mrkněte, je to počteníčko …

8. 8. 2009 – Tisíc Kokořínských zatáček

Tak zase jedna povedená akcička. Zhruba 100km pořekrásnou krajinou a gáblík v Ráji.
Účastníci zájezdu: Jerry, Hanka, Michal, Míra P., Libor600, Mako a Jirka.

29. 8. 2009 – Svatba Petra a Marušky

Bylo to super, nepadla ani kapka. Počet účastníku byl tak akorát (tím nechci říct, že by nám pardubáci nechyběli), jak organizačně, tak podle přání ženicha, který si nepřál žádnou mega akci. Sešlo se 22 motoicyklů a 23 byl ženich. Chtěl bych všem poděkovat že akce proběhla v klidu a pohodě.

11. – 13. 9. 2009 – VI. oficiálni sraz SHOC Bouřňák

Pámbůh stál při nás a počasí bylo nádherné, musím mu poděkovat za nás všechny. Mám pocit že se drtivá většina přítomných skvěle bavila (někteří v pátek nešli ani spát ). Vyjížďka byla polovičku po horách krásným krušnohorským prostředím, kde před třiceti lety byly mrtvé suché lesy. Jeli jsme kolem Flájské přehrady, která zajišťuje pitnou vodou města pod horami. Krásný vyhled a krátký odpočinek jsme měli na Komáří vížce a pak zpět na Bouřnák. Ujeli jsme příjemných 80 kiláčků. Při pokusu spočítat naší kolonu jsem se dopočítal kolem devadesáti strojů.Při soutěžích nás zklamala jen technika (u jedné koloběžky bouchla guma a na kole praskl řetěz, ale z fotek je vidět že jsme se nenechali odradit a pokračovali v klání. I naši kamarádi z Belgie dokázali vyhrát v některých soutěžích.
VI.oficiální sraz SHOC Bohemia na Bouřňáku využili kapitáni ke kapitánské radě a probrali některá závažná témata.

28. 9. 2009 – Ještěd Tour 2009

Supr, povedlo se. Počasí vyšlo a dobrá nálada taky byla. Kolona se netrhala a vše bylo jak má být. Postupně dorazilo 25 motocyklů, včetně jednoho krásně zrekonstruovaného Tatrana. Jeli jsme z Černého Mostu přes Lysou nad Labem, Benátky nad Jizerou, Mladou Boleslav jsme jen lízli, Mnichovo Hradiště nahoru na Ještěd. Odtud přes Stráž pod Ralskem, Mimoň, kolem Máchova jezera do Jestřebí a Provodína do Dřevěnky, kde byla po dobrém jídla akce ukončena. Nicméně i přes to ještě 11 borců pokračovalo přes Kokořínsko na Mělník, kde byl opravdu konec.

4. 12. 2009 – Zimní posezení SHOC Bohemia 2009/2010 – Mikulášské koulení

Tak tvrdé jádro šlo spát až kolem 8:00. Teď se část povalujících mrtvol sbírá a volně se potuluje prostorem jako zombíci. Na plotně se již tři hodiny vaří kilo párků, teda jen to co párky připomíná. Ranní fota jsou ovšem bez kompromitace osob totálně nepoužitelná. Je zajímavé, že, když se lidé baví, většinou moc fotek nevzniká, protože na ně není jednoduše čas. Výsledky bowlingu nebyly vůbec důležité.
Jinak samozřejmě super, nádherných 31 bavících se lidiček. Byl to mazec jsem rád, že se nenaplnili prognózy, že všichni přes zimu budou jen u internetu a nikdo ses nikým půl roku neuvidí a nepromluví.
Ještě prezenčka: Lazil, Týša, Honza_C, Rudy, Evík, Petr admin, Jerry, Thana, Fanda s Janou, Gorky, Michal Novotný, Míra s Monikou, Peters, Bad, Eňa s přítelem, Jast, Jirka R, Johny Deer, Pepe, Lála s Monikou, Sup se Supovou, Petrik se Sárou, Simox, Mako a Ivana.

Komentáře jsou uzavřeny.