2015

17. 1. 2015 – Povánoční posezení západu

A zase nám začal nový rok. Motorky jsou v garážích, ale my se snažíme žít dál bez nich. Tradiční celoklubové posezení pro nás připravili naši Zápaďáci. Ústecká restaurace “Hospůdka u Lípy” nás uvítala i letos. Dobré jídlo, dobré pití, dobří lidé. Co více si přát. V letošním roce jsme popřáli naší Čuňasce k jejím kulatinám, zahájily distribuci klubového kalendáře a hlavně jsme si krásně pokecali ………. Tak zas někdy příště.

14. 2. 2015 – Pivní radovánky severu – Pardubice

Tak tohle nám nevyšlo. Prostě nikdo není dokonalý a tak i nám se občas něco nepovede. Ale buďme rádi, že jde jenom o zrušení akce. No prostě plánování je jedna věc a realita ta druhá. Akce domluvena, pivo připraveno, ale holt rodinné a pracovní povinnosti obrovské většině lidiček znemožnilo přijet. No a tak nám nezbylo nic jiného, než rezervace zrušit a holt se těšit na příští akcičku. Tak příště …..

4. 4. 2015 – Zahájení sezony – Poděbrady

Pražský Harley Davidson Club Praha pořádá tradičně zahájení motorkářské sezony spanilou jízdou na trase Praha – Poděbrady. A již několik let se k této jízdě přidáváme i my a zahajujeme touto jízdou naši klubovou motosezónu. Tak i letos se ve změti motorek našli naše nablýskané Hondy Shadow. Pár nejotužilejších členů klubu se spolu s mnoha dalšími vydali ta tuto tradiční jarní jízdu. Úkol splněn a sezona 2015 je oficielně zahájena.

18. 4. 2015 – Rum Tour – jih

Zima pomalu končí a my vyrážíme na první letošní samostatnou akci klubu. Po dlouhé zimě je potřeba doplnit zásoby a tak nás naši Jihočeši znovu vezmou do Jindřichova Hradce natankovat rum.
Scházíme se v Plané nad Lužnicí. Asi v 11 nechává Baron nastartovat stroje a my vyrážíme na krátkou vyjížďku po malebných silničkách jižních Čech. Tak jak říká rčení, že všechny cesty vedou do Říma, pro naši Rum Tour platí, že všechny jihočeské silnice a silničky vedou do salonu Řípec. Tady máme naši každoroční polední zastávku.
Po dobrém papáníčku, trochy toho dětského piva (myšleno nealko) a nějaké té kávičce, znovu usedáme na naše stroje. Teď již míříme přímo k našemu dnešnímu cíli. Malá benzina na okraji Jndřichova Hradce. Tam dotankujeme jak naše Stíny, tak i zásoby čerstvého rumíčku. Je ještě jaro a tak se doma šálek čajíčku s rumíčkem hodí snad každému. Krátké loučení a pomalu se vydáváme směr naše domovy.

1. 5. 2015 – Prvomájová vyjížďka – západ

Jaro je tady. Mašiny máme připravené a akce jsou naplánované. Tu prvomájovou mají v našem kalendáři na starosti naši zápaďáci. Sraz je určen na 10.30 v Novém Boru.
Ale letošní rok si s námi pohrává. Přišel máj a s ním i pravé májové počasí. Bohužel pro nás, jsou předpovědi na 1. máje stále špatné. Zima a stabilní déšť na celém území ČR. Stále doufáme, ale ráno se vše potvrzuje. Nad celými Čechami není místečka, kde by nepršelo. Kolem půl osmé to oficiálně vzdáváme. Letos se bohužel na prvního máje neprojedeme.

5. – 7. 6. 2015 – XVII. Sraz SHOC – Vlčice – jih

A je to tady. První letošní sraz klubu. Ten letošní mají na starosti naši jihočeši. A vybrali nám krásné místo v chatové osadě “Slunečnice” na břehu Ratmírovského rybníka.
Přeje nám i počasí, jaro se začalo přelévat do letních dní a sluníčko se na nás směje z oblohy. Teploty letí vzhůru. Poklidné páteční odpoledne je rušeno jen našimi příjezdovými rituály, vítáním na každém kroku a pak rychlým obsazením pípy. Pivko teče proudem, stejně tak plyne i volná zábava.
V sobotu se nám těžce vstává. Pro jistotu kontrola na alkoholtestru. Kolem 11 dává Baron pokyn nastartovat stroje. Vyrážíme na spanilou jízdu. Na tu letošní se všichni moc těšíme. Projíždíme se krásnou jihočeskou krajinou, všichni si užíváme nezvykle krásných silnic a silniček. A pomalu se blížíme k cíli naší letošní vyjížďky – starobylému městu Telč. Parkujeme na náměstí. Po společném obědě je krátký individuální rozchod. Využíváme této možnosti a jdeme na prohlídku tohoto městského skvostu.
Asi ve dvě hodiny znovu startujeme naše Hondičky a míříme zpět k naší víkendové základně. Někteří se před Vlčicemi oddělují a míří na další individuelní vyjížďky. Krásných cílů zde je dost.
Plni čerstvých zážitků se k večeru scházíme v osadě.
Sobotní večer je vyhrazen volné zábavě a dobré muzice. O tu se nám letos postarala skupina “Fontanela”.
A je tu neděle. Zase se nám těžce vstává. Ale víkend je u konce a my se musíme vrátit do svých domovů.
Jihočeši díky – bylo tu super.

1.8.2015 – Noční vyjížďka Prahou

Jezdit se dá všude. Máme raději volné silnice, ale jednou do roka si prostě nemůžeme nechat ujít ani krásy naší Prahy. A co teprve společná vyjížďka Prahou noční. Sjíždíme se na čerpačce Shellu v Průmyslové ulici. Jerry ma již připravenou vhodnou trasu pro naší společnou jízdu. A tak v 9 večer vyrážíme. Noční Praha je krásná. A noční Praha ze sedla Shadowy je proste senzační. Najíždíme asi 40km po zákoutích Prahy. Končíme nahoře na Letné, kde máme zajištěna místa v jednom z klubů. Dáváme pár nealko piv. Pokecáme. Loučíme se a s pokročilou nocí se rozjíždíme k našim domovům.

4.-6.9.2015 – XVIII. Sraz SHOC Černý potok – východ

Nastal čas a my se končně dočkali. Náš druhý letošní sraz. Tentokrát nás vítají Rychlebské hory. Tentokrát v tom nejsme sami. Sraz je uspořádán společně i s SHOC Polska.
Pátek je stabilně věnovám vítacím a seznamovacím aktivitám. Takže se vítáme a seznamujeme až do pozdních večerních hodin. Polská Soplica a naše slivovička teče proudem. Bigos a slané polské okurky doplňují náše vítací rituály. Troška hudby v podání kytar, trocha společného zpěvu……..
V sobotu se vstávalo opravdu těžce. Raději necháváme pracovat alkoholtester. Kolem 11té vyrážíme. Projíždíme se nádhernou přírodou Rychlebských hor a Jeseníků. Po poledni dorážíme do našeho cíle. Vítá nás městečko Jeseník. Dáváme rozchod. Přece jen 200 motorkářů najednou je celkem darda. Prohlížíme si městečko a postupně okupujeme místní restaurace a oběd. Odpoledne se vracíme pomalou vyjížďkou zpátky do kempu.
Začínají tradiční motorkářské soutěže. Skoky s vejcem, pivní kuželky, pojídání párků na prutě, hod ojnicí, přetahovaná, zábava jede na plný plyn.
Blíží se večer a své první tóny vypouští novojičínská banda “Věšák”. Repertoár se přesně hodí na naši motopárty. Paříme až do rána.
Počasí nás mělo do teď celkem rádo. Ale asi se rozhodlo, že už toho bylo dost. V neděli se zatáhlo, ochladilo a začalo dost foukat. Pomalu se loučíme, oblékáme nepromoky a vyrážíme k domovům. Sraz SHOC Černý potok je za námi. Bylo dobře. Tak zas příště.

28.10.2015 – Ještěd Tour – zavírání sezony

Podzimní dny se s námi pomalu loučí a nás čeká poslední klubová akce roku v sedle našich Shadowek. Poslední srazové místo v Mnichově Hradišti nám přináší přijemné překvapení. I přes poměrně chladné počasí se nás sešlo celkem dost. Kolem jedenácté, posilněni kávou a čajem, vyrážíme pokořit nejvyšší vrchol Lužických hor. Ještěd nás vítá svou chladnou náručí. Jsme překvapeni, že i navzdory chladnému počasí, nejsme na Ještědu sami. Skoro se nedá najít místo na zaparkování motorek. A tak se, oproti našim zvyklostem, letos na vrcholu moc nezdržujeme a radějí sjíždíme zpět do podhůří. Společně dorážíme na misto startu. Tady proběhlo krátké loučení a pak se rozjíždíme do všech světových stran. Ještěd byl i letos pokořen. Tentokrát jen na otočku :-).

4.12.2015 – Mikulášské šipkování – střed

Motosezóna je za námi, mašiny jsou v garážích a nám pomalu rezivějí kosti. A tak se potřebujeme alespoň trochu rozhýbat. Scházíme se proto v útulné hospůdce v Dobřichovicích a spouštíme další meziklubový turnaj v šipkách. Hospůdka praská ve švech a nálada je super. Všichni zúčastnění bojují jak se dá ve smyslu hesla: Není důležité vyhrát,ale výhru druhým jakkoliv znepříjemnit. A kdo nakonec vyhrál? Veselá nálada, trocha alkoholu a ……. naši Jihočeši.
Čest jejich výkonu

Komentáře jsou uzavřeny.