2015

17. 1. 2015 – Povánoční posezení západu

A zase nám začal nový rok. Motorky jsou v garážích, ale my se snažíme žít dál bez nich. Tradiční celoklubové posezení pro nás připravili naši Zápaďáci. Ústecká restaurace “Hospůdka u Lípy” nás uvítala i letos. Dobré jídlo, dobré pití, dobří lidé. Co více si přát. V letošním roce jsme popřáli naší Čuňasce k jejím kulatinám, zahájily distribuci klubového kalendáře a hlavně jsme si krásně pokecali ………. Tak zas někdy příště.

14. 2. 2015 – Pivní radovánky severu – Pardubice

Tak tohle nám nevyšlo. Prostě nikdo není dokonalý a tak i nám se občas něco nepovede. Ale buďme rádi, že jde jenom o zrušení akce. No prostě plánování je jedna věc a realita ta druhá. Akce domluvena, pivo připraveno, ale holt rodinné a pracovní povinnosti obrovské většině lidiček znemožnilo přijet. No a tak nám nezbylo nic jiného, než rezervace zrušit a holt se těšit na příští akcičku. Tak příště …..

4. 4. 2015 – Zahájení sezony – Poděbrady

Pražský Harley Davidson Club Praha pořádá tradičně zahájení motorkářské sezony spanilou jízdou na trase Praha – Poděbrady. A již několik let se k této jízdě přidáváme i my a zahajujeme touto jízdou naši klubovou motosezónu. Tak i letos se ve změti motorek našli naše nablýskané Hondy Shadow. Pár nejotužilejších členů klubu se spolu s mnoha dalšími vydali ta tuto tradiční jarní jízdu. Úkol splněn a sezona 2015 je oficielně zahájena.

18. 4. 2015 – Rum Tour – jih

Zima pomalu končí a my vyrážíme na první letošní samostatnou akci klubu. Po dlouhé zimě je potřeba doplnit zásoby a tak nás naši Jihočeši znovu vezmou do Jindřichova Hradce natankovat rum.
Scházíme se v Plané nad Lužnicí. Asi v 11 nechává Baron nastartovat stroje a my vyrážíme na krátkou vyjížďku po malebných silničkách jižních Čech. Tak jak říká rčení, že všechny cesty vedou do Říma, pro naši Rum Tour platí, že všechny jihočeské silnice a silničky vedou do salonu Řípec. Tady máme naši každoroční polední zastávku.
Po dobrém papáníčku, trochy toho dětského piva (myšleno nealko) a nějaké té kávičce, znovu usedáme na naše stroje. Teď již míříme přímo k našemu dnešnímu cíli. Malá benzina na okraji Jndřichova Hradce. Tam dotankujeme jak naše Stíny, tak i zásoby čerstvého rumíčku. Je ještě jaro a tak se doma šálek čajíčku s rumíčkem hodí snad každému. Krátké loučení a pomalu se vydáváme směr naše domovy.

1. 5. 2015 – Prvomájová vyjížďka – západ

Jaro je tady. Mašiny máme připravené a akce jsou naplánované. Tu prvomájovou mají v našem kalendáři na starosti naši zápaďáci. Sraz je určen na 10.30 v Novém Boru.
Ale letošní rok si s námi pohrává. Přišel máj a s ním i pravé májové počasí. Bohužel pro nás, jsou předpovědi na 1. máje stále špatné. Zima a stabilní déšť na celém území ČR. Stále doufáme, ale ráno se vše potvrzuje. Nad celými Čechami není místečka, kde by nepršelo. Kolem půl osmé to oficiálně vzdáváme. Letos se bohužel na prvního máje neprojedeme.

5. – 7. 6. 2015 – XVII. Sraz SHOC – Vlčice – jih

A je to tady. První letošní sraz klubu. Ten letošní mají na starosti naši jihočeši. A vybrali nám krásné místo v chatové osadě “Slunečnice” na břehu Ratmírovského rybníka.
Přeje nám i počasí, jaro se začalo přelévat do letních dní a sluníčko se na nás směje z oblohy. Teploty letí vzhůru. Poklidné páteční odpoledne je rušeno jen našimi příjezdovými rituály, vítáním na každém kroku a pak rychlým obsazením pípy. Pivko teče proudem, stejně tak plyne i volná zábava.
V sobotu se nám těžce vstává. Pro jistotu kontrola na alkoholtestru. Kolem 11 dává Baron pokyn nastartovat stroje. Vyrážíme na spanilou jízdu. Na tu letošní se všichni moc těšíme. Projíždíme se krásnou jihočeskou krajinou, všichni si užíváme nezvykle krásných silnic a silniček. A pomalu se blížíme k cíli naší letošní vyjížďky – starobylému městu Telč. Parkujeme na náměstí. Po společném obědě je krátký individuální rozchod. Využíváme této možnosti a jdeme na prohlídku tohoto městského skvostu.
Asi ve dvě hodiny znovu startujeme naše Hondičky a míříme zpět k naší víkendové základně. Někteří se před Vlčicemi oddělují a míří na další individuelní vyjížďky. Krásných cílů zde je dost.
Plni čerstvých zážitků se k večeru scházíme v osadě.
Sobotní večer je vyhrazen volné zábavě a dobré muzice. O tu se nám letos postarala skupina “Fontanela”.
A je tu neděle. Zase se nám těžce vstává. Ale víkend je u konce a my se musíme vrátit do svých domovů.
Jihočeši díky – bylo tu super.

Komentáře jsou uzavřeny.