2022

11.1.2022 – Povánoční posezení SHOC Západ

Po Novém roce dochází opět na tradiční schůzku členů i nečlenů klubu v hospůdce U Lípy od 16 hod v Ústí nad Labem, které pořádá kraj Západ, kde došlo k předání zbylých nových kalendářů na rok 2022, tentokráte s jinou tématikou, provedením a způsobem distribuce – prodej a s výtěžkem je počítáno pro dobročinné účely.
Vedení klubu využívá sešlosti a tak se vyhlašují vítězové klubové soutěže “O zlatý patník”, aneb nejvyšší nájezd kilometrů.

  1. místo – Wood – 14 380 km
  2. místo – Kala – 13 850 km
  3. místo – Coffee – 13 447 km
  4. místo – Bosar – 10 160 km
  5. místo – Sůďa – 6 858 km
  6. místo – František – 6 275 km

Dále už pak jen volná zábava, popíjení, přežírání, případné přenocování a návraty domů. Gratulujeme a už se všichni těšíme no novou motosezónu.

16.4.2022 – Jarní posezení SHOC Jih – střelnice Borek

Novou akcí kraje Jih je setkání při příležitosti střeleb na střelnici v Borku u Českých Budějovic.
Počasí bylo opravdu spíše zimní než jarní a tak dorazili na motorkách opravdu jen ti skalní. Dostali jsme možnost si zastřílet z různých druhů zbraní, které dovezl zejména Bosar a to včetně jeho nové brokovnice, na kterou byl náležitě pyšný.
Dále jsme se přesunuli do baru Batalion v Českých Budějovicích, kde jsme výsledky náležitě oslavili.

15.5.2022 – Předání dobročinného daru – šeku Nikolce Čížkové

Na letošní rok 2022 byl klubem vydán Kalendář 2022 ( focený 2021) na téma „dívky a motorky“, který byl následně prodáván. Výtěžek z tohoto prodeje byl dále věnován na dobročinné účely, mj. součástí byla i vyjížďka za účelem předání šeku Nikolce Čížkové, která je díky nemoci upoutána na invalidní vozík.
Jízda byla po předání šeku a pohoštění od jejích rodičů po okolí – Mělnicko (Všetaty) – odkud jsme pak vyrazili i na zmrzlinu do Poděbrad.
Pěkná akce – jen více takových.

21.5. 2022 – Májová vyjížďka SHOC Západ

Sraz v 9.00 na benzínce v Jestřebí, odjezd do vojenského muzea v Heřmanicích, kde jsme obdivovali vojenskou techniku – mimochodem – úžasná sbírka válečných uniforem všech hlavních armád jak spojeneckých, tak německých.
Dál byla na programu účast na Moto mši a žehnání motocyklů ve Cvikově, odkud jsme se postupně rozjížděli domů.

3.6. – 5.6. 2022 – Sraz SHOC kemp U Mloka Třímany

Tradiční klubový sraz SHOC tentokráte v režii kraje Střed byl naplánován do kempu U Mloka, Třímany
V pátek byl dojezd do kempu víceméně individuální. Hromadně dorazil kraj Východ a Jih za poměrně pěkného počasí.
Páteční večer se nesl v duchu vítání a přípitků, tak jako pokaždé, co kdo zvládl. Sobotní ráno začalo pěkným počasím, snídaní a polední až popolední spanilou jízdou v okolí.
Odpoledne se už počasí začalo poměrně kazit a rozpršelo se poměrně vydatně a stále. V mezerách mezi přívaly deště se zorganizovaly soutěže ve střelbě, hodem pneumatikou s vyhlášením vítězů a předáním cen.
Dále byla připravena zábava, ale vzhledem k počasí odmítla původně živá kapela zahrát a tak byla uvnitř zprovozněna provizorní rockotéka, na kterou se kdo měl chuť přišel pobavit a každý měl možnost se dosyta vyřádit na improvizovaném parketu i za deště a i přes nepřízeň počasí a ukrutnou mlhu navíc zakončená ohňostrojem.
V neděli po snídani se kulturně obohacená společnost postupně rozjela domů.

6.7. – 11.7.2022 – výjezd na sraz SHOC Denmark – výročí klubu

Letos se konečně konala dodatečná oslava narozenin klubu SHOC Denmark, který se konal v MC-Camp Sydhavsøerne poblíž Toreby.
Ofiko start byl ve čtvrtek 7.7. v ranních hodinách směr Drážďany, Berlín, Rostock, trajektem do Gedseru a MC campu Sydhavsøerne. Z Duchcova, kde někteří přespali u Františka, to bylo necelých 750km včetně plavby po moři.
Od startu až před Rostock v jednom kuse pršelo. 12 lidí, 8 motorek a jedno doprovodné auto. Sup, Vašek, Pepe,NX Petr s Lenkou, Kala, Bosar,Sůďa jeli na motorkách, František s Karin v doprovodném autě. V Rostocku jsme se potkali s Martym a Zuzkou, kteří přijeli z Polska. Čtvrteční večer se odehrál ve znamení vítání, stavění stanů, partystanu, narážení sudů, nasávání. Nasávání atmosféry, kdy ještě po půlnoci bylo vidět..
V pátek se, ve společnosti Dánů a Poláků, jelo na nábřeží nedalekého přístavu, odkud jsme si udělali vyjížďku ještě do Veteran Museum Stubbekøbing, odtud zpět do kempu, kde se Dánům předali hodnotné dary. Večer hrála v jejich pubu kapela Never Say Never. V družném hovoru s polskými SHOC jsme, v našem partystanu s podporou českého piva a kořalky, překlenuli páteční noc do sobotního rána.
Sobotní krásné počasí nás vytáhlo do Københaven. Na malou mořskou vílu do starého kodaňského města a jeho přístavu.
V neděli ráno odjezd, nalodění se na trajekt a cesta zpět. Tentokrát už v solidním počasí.
Všichni dojeli v pohodě.

22.7. – 24.7. 2022 – Čuňas párty Rybniště

Tradiční slezina u Pepy Čuňase mladšího. V sobotu vyjížďka krásným krajem NP České Švýcarsko. Horko se střídalo s vedrem, chlazené nápoje tekly proudem. K tomu hrála kapela Angelic Project z Velkého Šenova. Poklidné nedělní dopoledne narušil požár v okolí Hřenska, který se potom proměnil ve větší přírodní katastrofu.

31.7. 2022 – Noční jízda ve stínu Prahy – SHOC Střed

Se bohužel pro nepřízeň počasí nekonala

15.10. 2022 – RUM TOUR

Sezona zase končí a tohle je poslední tradiční společná vyjížďka v režii kraje JIH.
Sraz Středu na benzince v Dobříši. Prostřelíme se skrz Středočeskou pahorkatinu přes Sedlčany na D3 a valíme směr Jindřichův Hradec. Pak už jen benzinová stanice Fruk Oil. Nakupujeme čepovaný rum a vyrážíme na krátkou spanilku po okolí.
Společný oběd v restauraci a vzhledem ke kazícímu se počasí se loučíme a každý kouká co nejrychleji dorazit domů.
Tak zase za rok ….

17.11. – 20.11. 2022 – Sviňa párty Savín

O prodlouženém víkendu 17.11. až 19.11.2022 se konala pod taktovkou kraje Východ a Sykyho již tradiční akce Sviňa párty v Savíně u Litovle.
Ve čtvrtek jsme se sjeli do místa konání akce kde jsme byli postupně přivítáni za mrazivého počasí ledově vychlazeným pivem Karel z Litovelského pivovaru.
Při večerním posezení notně posilněni alkoholem a domácími specialitami z toho kdo co přivezl jsme si společně zabékali za zvuků kytarového dua Márty a Zuzka. V pátek ráno jsme se zotavovali a po poledni jsme vyrazili tentokráte zpestřeno, „mastnou tyčí “ do Litovle na prohlídku zdejšího pivovaru. Po zajímavém výkladu o tradiční výrobě klasického piva jsme se přesunuli do pivovarské restaurace na oběd a ochutnávku zdejších výtvorů.
Po gulášku a několika vzorků několika druhů piv jsme se vydali na cestu zpět na Savín. A zase hromadnou „popravou“ (dopravou).
Pana řidiče trochu opotilo když mu do autobusu naskákalo 21 nalitejch motorkářů. V každém případě byl rád, když už jsme vystoupili a kupodivu i na správném (pro nás dobře) místě. Po další konzumaci dalších a dalších dobrot v tekutém i pevném stavu jsme páteční večer řádně užili.
Sobotní ráno se neslo v duchu loučení a úklidu. Akce se opět zdařila prostě kraj Východ umí zakalit a řádně si to užít.

3.12. 2022 – Mikulášské šipkové házení – Zdice SHOC Střed

Další posezonní předvánoční akce. Scházíme se v sobotu, tentokrát pro změnu ve Zdicích v penzionu Pelikán.
Po slavnostním zahájení akce prezidentem klubu a kapitánem pořádajícího kraje začíná samotné sportovní klání. Soupeření nebere konce, pivo a panáky tečou proudem. Jídlo připravené obsluhou je výborné.
Nakonec zvítězil Západ, druzí jsou pořadatelé Střed a na třetím místě se umístil tým Vedení. Ale nebylo důležité kdo zvítězil, ale že se všichni skvěle bavili.
Dekujeme Středu za uspořádání této akce.

Komentáře jsou uzavřeny.