2016

16. 1. 2016 – Povánoční posezení Západu

Vánoce jsou u konce a začal nový rok. Venku je nevlídno a naše motorky spí svým zimním spánkem. My tak trochu taky podřimujeme. Ze zimní letargie nás občas probere nějaká ta akcička. A tou první v roce je naše Povánoční posezení Západu.
Útulná ústecká hospůdka “ U lípy” nám každoročně poskytuje své zázemí. To letošní se neslo v poklidném duchu zimního povídání s přáteli. I když zas tak poklidné to vlastně nebylo. Naše milá Čuňaska se rozhodla tu s námi oslavit své půlkulaté narozeniny (věk dámy se přece neprozrazuje). Tak jsme ji museli pořádně zapít, aby nám její společnost vydržela alespoň dalších XX X let. Úkol splněn, narozky řádně zapity, dobré jídlo spapáno. Hospůdka zavírá a tak se i my rozlétáme ke svým domovům. Už se těšíme na příští akci. Ta zimní letargie je fakt vopruz.

20. 2. 2016 – Pivní radovánky Severu

Další letošní posezení mají na starosti naši Seveřané. Příjemná pardubická restaurace “Garáž” se tedy na jeden večer stala naši základnou. Zima stále vládne a tak nám nezbývá nic jiného než si tak trošku pokecat. Ochutnáváme z nabídky piv, dáváme si něco dobrého do nosu. Probíráme plány na jaro. Začínáme se pomalu probouzet ze zimního spánku. Další akce je už za necelý měsíc a tam už s námi budou naše motorky. Blíží se “Výstava Motocykl Praha” kde i my máme svůj stánek.

3. – 6. 3. 2016 – výstava Motocykl Praha Holešovice.

Praha hostí každoročně několik zajímavých motoakcí. Jednou z nich je i výstava Motocykl Praha.
Součástí veletrhu je již tradičně soutěžní výstava motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike a pokračování se dočká i Airbrush Art Festival.
Proto jsme se rozhodli, že jako Honda Shadow Owners Club nemůžeme na takovéto akci chybět.
Náš skromný stánek presentoval činnost klubu. Pořádání srazů majitelů motorek Honda Shadow, VTX a VT CX a jejich nástupců. Společné vyjížďky a v neposlední řadě i charitativní činnost clubu.
Chceme zde pogratulovat i Veronice Neuberové za ocenění její Shadow, kterého na letošní výstavě dosáhla.
Oceněný stroj postavil a upravil její manžel Miroslav ( člen našeho klubu ) s přáteli.

14. 5. 2016 – Májová vyjížďka

Zima skončila a jaro se pomalu ujímá vlády. Naši Zápaďáci už pilně plánují, kam nás letos vyvezou. Konečně je to tu. 1.máj je lásky čas a my konečně můžeme vyrazit s našimi miláčky ven. Jenže prvomájové počasí vládne, a tak nám počasí nedovolí vyjet. Posouváme termín na neobvyklého 14.5.
Sjíždíme se na benzině před Teplicemi. Je chladno, ale jinak nám počasí celkem přeje.
Dáme čaj a kávu pro zahřátí. Rumíček bude až za odměnu, večer, doma.
Kolem jedenácté vyrážíme. Celá kolona vyrazila směr Litvínov. Za Litvínovem odbočujeme do Krušných hor. Naším cílem je přehrada Fláje. U hráze máme první pauzu. Pár fotek, trošičku se zahřát pohybem. Pak znovu do sedel a pokračujeme krušnohorskými silničkami až na Cínovec.
Tady máme domluvený oběd v restauraci Krušnohorský dvůr. Už se těšíme na něco teplého do bříška. Čaj a polévka vítězí u většiny z nás.
Po krátké pauze znovu sedáme na naše Shadowy. Přesun termínu nám umožnil, zajet na ještě jednu zajímavou akci. Naším dalším cílem se stává
VELKÝ MODELÁŘSKÝ LETECKÝ DEN na modelářském letišti RC Modelpark Suché u Modlan. Jsme nadšeni. Ač přijíždíme na samotný závěr akce, přesto jsou zde k vidění letecké modely civilní, vojenské, akrobatické a sportovní, s pohony elektromotory, spalovacími motory i turbinovými.
Krásná podívaná. Letecký den končí a naše májová vyjíždka také. Vracíme se zpátky ke strojům. Loučíme se a již dohadujeme další setkání.
Nasedáme na motorky a pomalu se vracíme k domovům.

3. – 5. 6. 2016 – XIX. Sraz SHOC – Brdy Mountains – Věšín

Léto pomalu přebírá moc nad počasím. Sluníčko začíná zahřívat svět, ale letos mu to, bohužel, kazí časté přeháňky a deště. Náš 19-tý sraz se blíží, ale počasí si s námí stále pohrává. Předpověď je stále jako na vodě. Nakonec se většina z nás rozhodne to risknout a my se pomalu sjíždíme na motorkách v Rekreačním středisku Věšín. Pátek jako vždy probíhá ve vítacím stylu. Pomalu se sjíždíme, hospůdka se pomalu plní. Posedíme, popijeme, pokecáme.
Sobotní ráno je sice chladnější, ale zpoza mraků pomalu vykukuje sluníčko. Vše vypadá nadějně. Odjezd na vyjížďku je stanoven na 10 hodinu. Kolem půl desáté sluníčko svůj boj prohrálo a nad Věšínem se rozprostřely mraky. Začíná vydatně pršet. Spěcháme znovu zakrýt naše již odkryté motorky. Odjezd se odkládá. Naštěstí se déšť umoudřil a odkráčel do jiných krajin. Sluníčko se znovu ujímá vlády. Teď už na celý zbytek dne. S hodinovým zpožděním vyrážíme na vyjížďku. Naším cílem je restaurace na zámku Lnáře.
Společný oběd, poté dokonce i zmrzlinka. Sluníčko opravdu začíná vládnout. Pár společných fotek a pak znovu do sedel. Vyrážíme na druhou část našeho motobrouzdání se po Brdských lesích a pomalu směřujeme zpět do Věšína.
Začínají odpolední soutěže. Bavíme se po zbytek dne. Po večeři se svého slova ujímá kapela “Rock Slaves” z Rakovníka. Krásný večer pokračuje. V pauzách se na podiu vlády ujímají rakovnické “Lentilky” – taneční skupina, kerá nám předvádí, jak se tančí Country tance na vrcholové úrovni. “Lentilky” jsou pravidelnými úspěšnými účastnicemi mezinárodních akcí a to i WADF World Dance Championship.
V neděli se pomalu probouzíme do krásného rána. Sluníčko stále vládne. Balíme, loučíme se a pomalu vyrážíme ke svým domovům.
Střeďáci díky, bylo nádherně.

18. 6. 2016 – MDA Ride Praha 2016

Naše klubová činnost se stále točí kolem našich motorek. Ale i my se dokážeme podívat do okolního světa a snažíme se svým malým příspěvkem k jeho zlepšení. Proto , mimo jiné, již několik let pomáháme organizátorům charitativní akce MDA Ride Praha. Tato akce se rozrostla na jednu z největších charitativních akcí v celé České repubice. A my jsme hrdi, že jsme svým malým dílkem také přispěli.
Letos se tato akce přesunula z pražské Náplavky přímo do centra na Václavské náměstí. Náplavka nám motorkářům již prostorově nestačila a přesun přinesl své ovoce.

Josef Káďa Kadeřábek pro MDA RIDE SUPPORTERS:
Mám neskonalé potěšení z toho, že už můžu sdělit výsledek VIII. MDA RIDE 2016…
Díky vám všem, kteří jste přispěli v rámci vašich firem… vám, kteří jste na Václavském náměstí koupili něco s logem MDA RIDE, nebo jste se třeba nechali ostříhat, vyfotit, namasírovat – či si „zajezdili “ na Hádéčku u stánku Harley-Davidson Hradec Králové…
VY VŠICHNI JSTE TOTIŽ DOKÁZALI, ŽE REKORD JE : 1 005 508,- !!!!!!
FAKT JE TO TAK – JE TO MILION KORUN !!! díky… Káďa

Takže, my jedeme dál – nechcete se přidat????

2. – 4. 9. 2016. – XX. Sraz SHOC Holany – X. výročí klubu

A je to tu. V pátek se tradičně pomalu sjíždíme na místo činu. Počasí nám přeje. Léto se své vlády ještě rozhodně nevzdalo. Jacht club kemp v Holanech je krásným místem pro naši oslavu.
Tradiční páteční vítání. Přijíždějí i hosté ze spřátelených klubů z Itálie a Polska.
Pomalu obsazujeme pípy. Příjemný víkend začíná.
Sobota bude náročná. Vedení klubu spolu se Středočechy se chtějí vytáhnout. Kolem 10té vyjíždíme na spanilou jízdu. Vyjížďka vede krásným prostředím Děčínska a Českolipska. Hlavním cílem je soukromé muzeum Veteránů v Žandově na Českolipsku. Parkujeme u pivnice Stodola a jdeme na prohlídku zajímavých exponátů. Krátké osvěžení v pivnici, společné foto, a vyrážíme zpět do kempu. Tentokrát nás oběd čeká netradičně tam.
Začíná odpolední program.
Po celé odpoledne je nám všem k dispozici akce Besipu “V jedné stopě”. Celou akci moderuje známý moderátou Auto moto Revue Standa Berkovec. Začínáme u stánku První pomoci. Oprašujeme své znalosti zdravovědy. To se hodí vžycky. Kontrolujeme naše lékárničky. Ty prošlé nám Besip mění za nové. Super. Program pokračuje. Standa uvádí dalšího hosta. Je jím Dan Rubín, instruktor správné jízdy na motocyklu. Rádi se všichni přiučíme. Bezpečnost na našich strojích je u nás na prvním místě. Dan je velmi poučný a z jeho rad si vzali to své i zkušení motorkáři.
Odpoledne pokročilo a my se začínáme věnovat zábavě. První jsou naše tradiční soutěže. V přestávce mezi nimi nás navštívila skupina historického šermu a předvedla své umění. Někteří z nás si mysleli, že se jim dokáží vyrovnat a tak s mečem v ruce ……… brzo skončili v poutech:-)
Nastal večer. Své vlády se ujala kapela Ursus. Ta se starala o naší zábavu až do pozdních nočních hodin. V první přestávce kapely nás všechny čekalo další překvapení. Se svým vystoupením k nám zavítala Ohňová show. Prostě nádhera. Zábava pokračuje, kapela hraje naše oblíbené fláky. Všichni se baví. Kolem desáté hodiny nás čeká vrchol večera. Spouštíme nádherný ohňostroj.
Ten končí, ale zábava jede dál. Kapela stále válí. O půlnoci musíme dodržet noční klid. Pomalu se rozcházíme do svých chatek. Nádherný den končí.
V neděli si trošku přispíme. Pak nastává loučení. XX sraz je pomalu u konce. Oslava X. narozenin clubu byla úžasná.
Díky všem, kteří nám tento zážitek připravili. Díky všem, kteří za námi do Holan dorazili. Rádi Vás uvidíme i příště.

15. 10. 2016 – Rum Tour

Motosezona se pomalu chýlí ke svému konci. A nás čeká naše poslední společná vyjížďka.
Dříve Rum Tour sezonu zahajovalo, ale po zralých úvahách jsme dospěli k názoru, že rumíček je sice zapotřebí po celý rok, ale na podzim a v zimě ještě víc.
Scházíme se před 11 hodinou na tradičním místě ve Veselí nad Lužnicí. V 11h dává Baron pokyn a my startujeme naše Shadowy. V letošním roce je na účasti znát počasí. Teploty se drží kolem 10ti stupňů. Vedro rozhodně není. Po krátké vyjížďce po krásné jihočeské krajině zastavujeme tradičně v salonu “Řípec”. Naše těla potřebují něco teplého do žaludku. Objednávkám vládne netradičně čaj. Zatím ještě bez rumu, pro ten vyrazíme za pár minut.
Jsme zahřátí alespoń vnitřně. Teplota se sice vyšplhala k 15ti stupňům, ale vedro stále opravdu není.
Sedáme na naše mota a pokračujeme do Jindřichova Hradce. Naším tradičním cílem je benzina FrukOil. Zde tankujeme jak naše mašiny, tak rumíček pro naši potřebu. Vánoce jsou na dohled a rumíčku není nikdy dost.
Poslední společná fotka a my vyrážíme ke svým domovům. No a doma – čajíček s rumíčkem. Vždyť jsme si ho přece zasloužili.

17. – 19. 11. 2016. – Sviňa Párty – Svojanov u Bouzova

Svojanov????? Kde to proboha je??? Přijíždíme do malé vesničky, kde lišky opravdu dávají dobrou noc. Penzion je umístěn v bývalém statku. Tak trošku retro, ale náš celý víkend se ponese v tomto duchu. Zázemí je sice postarší, ale vlastně je díky tomu ideální pro pořádání soukromé párty. A ta naše potrvá celý víkend.
V pátek se tradičně, tak jak na jiných našich akcích, zas tak moc nic neděje. Vítání, seznamování s prostředím, ubytování a hlavně narážíme první sud. Zítra nás čeká exkurze do pivovaru Litovel a tak toto pivko teče proudem.
V sobotu nás před ubytovnou čeká připravený autobus. Siki s Dášou připravili celodenní program. Podminkou účasti však bylo oblečení v retro stylu 70let. A tak náležitě oblečeni vyrážíme do Litovelského velkoměsta. Stavujeme se na oběd. Retro restaurace “U Šmoldasů” se k našemu oblečení opravdu hodí.
Po chutném obědě je potřeba se trošku projít. A tak vyrážíme pěšky do místního Litovelského pivovaru na exkurzi.
Jakého motorkáře by nezajímalo, jak se vyrábí jeho oblíbený mok. Pozorně nasloucháme. Někteří z nás uvažují o koupi domácího pivovaru. Přednáška končí. A nastává nejkrásnější část této exkurze. Degustace – co hrdlo vypije. Ještě, že tu máme ten autobus.
Těžce se loučíme s místními pípami. Ale nedá se nic dělat, prasátko čeká. Vracíme se do Svojanova, kde na nás čeká vrchol našeho víkendového snažení. Prasátko na roštu. Mňamka.
Papkáme, až se nám dělají boule za ušima. Vytahují se kytary. Nádherný podzimní večer pokračuje.
Ráno se těžce probouzíme. Uklízíme po nás celý areál. Pakujeme své věci. Loučení.
Syky, Dášo, naši východňáci. Jste skvělí. Víkend byl opravdu perfektní.

3. 12. 2016 – Mikulášské házení – Senohraby

A je to zase tady. Konec roku se blíží, motorky máme v garážích či obývácích, a tak si v sychravých zimních dnech hledáme jinou zábavu.
Naše pravidelné mikulášské šipky hostí tentokrát útulná hospůdka “U Franze” v Senohrabech.
Dobré pivko, dobré papáníčko, stylová atmosféra. Můžeme jen doporučit.
Přihlášky jsou uzavřeny a tak se může začít. Ale ještě před samotným sportovním kláním využívá vedení klubu oficiální klubové akce. Přijímáme dva nové čekatele na členství v klubu. Za západ – Kala, za sever – Soptík. Tak kluci, vítejte a dřžte se.
Šipky létají o stošest. Zábava vrcholí. Předáváme ceny nejlepším týmům. Pokračuje volná zábava.
Zase jednou krásně prožitý večer s přáteli. Střeďáci díky.
No a příště se uvidíme zase až v novém roce.

Komentáře jsou uzavřeny.