2020

11. 1. 2020 – Povánoční posezení Zápaďáků

První akce roku je tady. Naše “Stíny” jsou stále v zimním spánku. A tak se tradičně setkáváme v “Hospůdce u Lípy” v Ústí nad Labem. Vedení klubu využívá tohoto setkání a vyhlašuje výsledky již druhého ročníku klubové soutěže “O zlatý patník”. I letos se soutěž setkala s velký zájmem členů klubu. A jezdilo se poctivě celý rok. Loňský vítěz Coffee stanovil klubový rekord v naježděných km za rok na 16 977. A i letos se snažil si své první místo udržet. Ostatní mu však statečně vzdorovali a tak se letos musel sklonit před jiným borcem.
Letošní pořadí:

6. místo – Sůďa – 7 890 km

5. místo – Školník – 8 096 km

4. místo – Týša – 9 085 km

3. místo – Bosar – 13 032 km

2. místo – Coffee – 14 113 km

A konečně první místo v novém klubovém rekordu:

  1. místo – Kala – 17 381 km

Gratulujeme vítězům a těšíme se na novou sezonu.

22. 2. 2020 – Pivní radovánky Severu – Liberec

Letošní zima je poněkud podivná. Chvíli sněží, chvíli prší, chvíli je jaro.
Je únor, ale teploty tomu neodpovídají. Na silnicích je vidět první odvážlivce na motorkách. Na severu se však ta trocha sněhu stále drží.
A tak si jdeme užít alespoň jiné motorkářské radosti – popít trochu pivka.
Pro letošní pivní radovánky jsme vybrali svijanskou hospodu “ Zámecká Konírna “ ve Vratislavicích u Liberce. Scházíme se v hojném počtu.
Loni jsme chtěli založit novou tradici a na setkání Severočechů hrát turnaj ve stolním fotbálku. I když je to s podivem, tato dříve tradiční hospodská zábava skomírá a sehnat dobrou restauraci s tímto druhem zábavy je složité. A tak se letos další turnaj nekonal.
A tak si užíváme skvělého jídla a dobrého piva. Trochu zábavy nám severočeši připravili v podobě upravených “Šarád” . Samozřejmě na téma motorka.
Večer pomalu končí a my se již těšíme na další setkání. Tak jako loni doufáme, že příště už to bude na našich mašinách.

24. 2. – 25.5.2020 – SHOC a koronavirus

Pivní radovánky Severu jsou za námi a my se těšíme na příchod jara. Po mírné zimě máme stroje připraveny na brzké předjarní vyjížďky. Avšak člověk míní a virus vše mění. Z Itálie se začínají šířit neblahé zprávy o koronaviru covid-19.

1.3. se na našem území objevují první nakažení. Začínají se rušit hromadné akce. Napřed pro 500 lidí, pak pro 100. A najednou jsme v tom i my. Náš sraz je počítán pro víc jak 100 lidí. Rušíme první akci klubu. Pravidelná členská schůze se odkládá na neurčito.

14.3. se zavírají restaurace.

16.3. začíná platit nouzový stav pro celou ČR. Tak všichni sedíme doma a sledujeme vývoj situace jak u nás, tak i ve světě. Máme v klubu několik zdravotníků a hasičů. Všem držíme palce v boji s tímto zákeřným protivníkem. Dochází nám, že letošní sraz je ohrožen. Nakonec podléháme situaci a 24. Sraz SHOC plánovaný na červen, posouváme na příští rok. Letos to bohužel nepůjde. Ruší se pravidelné červnové MDA Ride, kterého se každoročně zúčastňujeme. Republika dál bojuje. Přichází duben. Velikonoce trávíme všichni doma. Ale situace se pomalu obrací k lepšímu. Po Velikonocích nedošlo k dalšímu výraznému šíření nemoci. Vypadá to, že nejhorší jsme snad zvládli.

27.4. se otvírají první menší obchody a provozovny, fitness,… Může se ven. A při zachování hygienických pravidel je možné se setkat i ve více lidech. Využíváme této situace a plánujeme naší první letošní vyjížďku. Májovka je zachráněna. Sice v pozdějším termínu, ale bude.

17.5. končí po 67 dnech nouzový stav. Některá hygienická opatření platí sice dál, ale republika zase začíná dýchat.

25.5. se otvírají poslední zavřené obchody a provozovny. Roušky zatím sice v určitých situacích potřebujeme i nadále, ale republika začíná žít. I my se vracíme do sedel našich miláčků. Již se těšíme na naše první setkání.

5. 2020 – Májová vyjížďka západu – tak trochu narychlo

Letošní rok je tak trochu podivný. Napřed divná zima a teď divná nemoc. Covid-19 pomalu ustupuje. Restrikce státu se uvolňují. Konečně se může ven. Tak neváháme a využíváme situace.

Naši zápaďáci připravují každoročně naši první jízdu roku. Prvomájová vyjížďka k nám prostě patří. Letos to na prvního máje nešlo a tak využíváme první termín, kdy se můžeme potkat.

Scházíme se v Jestřebí na benzinové stanici. 29 strojů, 43 lidiček. Letos nebylo možné vyjížďku pořádně připravit, restaurace jsou stále zavřeny a tak jsme rádi, že se můžeme alespoň společně projet. Naším letošním cílem je sklárna a skleněná zahrada Jiřího Pačínka v Kunraticích u Cvikova www.pacinekglass.com. Pomalým tempem se blížíme k našemu cíli a užíváme si jarní pohody. Parkujeme naše Šedule. Na místě nás už čeká dohodnutý oběd. Lovíme naše bagry a pouštíme se do jídla. Gulášek je skvělý. Vyrážíme do sklárny. Ukázka sklářské práce je super. Obdivuhodné, co vše dokáží naši skláři vyrobit. Počasí nám stále přeje a tak pokračujeme do skleněné zahrady. Nádhera.
Úžasný den pomalu končí. Loučíme se a vyrážíme k domovům.

Díky zápaďáci. Bylo to super, tak jako každý rok.

Komentáře jsou uzavřeny.